Autoryzowany wykonawca Purios

Najlepszy producent pian PUR w Polsce

25 LAT GWARANCJI!

25 lat gwarancji na niezmienność parametrów izolacji pianą PUR

100% Satysfakcji

Jedynie najlepsze produkty i najwyższa jakość usług

Ocieplenie Pianą PUR

Ocieplenie pianą jest jedną z najszybszych i najskuteczniejszych metod ocieplania różnych obiektów i powierzchni. Jest alternatywą dla styropianu i wełny. Izolacja pianą to szybki, trwały, oszczędny i solidny sposób ocieplenia.

Piana poliuretanowa powstaje bezpośrednio na miejscu budowy czy inwestycji przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu oraz jest wykonywana przez profesjonalne firmy zajmujące się izolacjami natryskowymi.

W odróżnieniu od innych materiałów piankę PUR natryskuje się pod dużym ciśnieniem na ocieplaną powierzchnię, co zapewnia idealne pokrycie i wypełnienie nawet najtrudniej dostępnych miejsc.

Historia poliuretanu sięga lat 30- tych XX wieku, natomiast izolacje natryskowe wykonywane pianą PUR zaczęły się pod koniec lat 60- tych XX wieku, co świadczy o tym że jest to materiał sprawdzony i uznany przez Klientów.

Dowiedz się więcej o DK Izolacje

Zastosowanie piany PUR

Poliuretany są materiałami o szerokim zastosowaniu, spotykane w wielu branżach: budowlanej, górniczej, meblarskiej, obuwniczej, transporcie czy w przemyśle samochodowym, w rolnictwie i wielu innych.

Wytwarza się z nich między innymi gąbki do mycia naczyń, podeszwy butów, kształtki tapicerskie, materace, elementy podsufitek, otuliny rur itp.

Dzięki swoim właściwościom pianki PUR znalazły szerokie zastosowanie w budownictwie, przy produkcji bloków poliuretanowych czy jako materiał do uszczelniania okien i drzwi.

Pianka PUR w budownictwie służy do izolacji fundamentów, podłóg, ścian, stropów, stropodachów, poddaszy czy dachów płaskich. Pianę można aplikować na powierzchnie metalowe, betonowe, drewniane, membrany dachowe, płyty osb oraz płyty kartonowo- gipsowe czy niektóre tworzywa sztuczne. Izolacje z pianki PUR sprawdzają się świetnie zarówno w nowych budynkach jak i w tych już istniejących przy termomodernizacji.

Piana PUR ma również szerokie zastosowanie w rolnictwie i przemyśle, przeczytasz o tym na naszych pozostałych stronach.

Wytwarzanie piany PUR

Pianę PUR wytwarza się bezpośrednio na miejscu inwestycji przy wykorzystaniu specjalistycznej maszyny zwanej agregatem do pianki.

Pianka natryskowa znajduje się w formie płynnej w dwóch beczkach. Pierwsza z nich zawiera poliol, a druga izolcyjanian. Oba składniki, po ich uprzednim podgrzaniu w blokach grzewczych agregatu natryskowego są transportowane pod wysokim ciśnieniem przez podgrzewane węże aż do pistoletu natryskowego. To właśnie na wylocie z dyszy pistoletu poliol i izocyjanian łączy się ze sobą, a upadając na ocieplaną powierzchnie polimeryzują i powstaje pianka PUR, która wzrasta i szczelnie wypełnia wszelkie szczeliny.

W całym procesie wytwarzania piany istotne jest zachowanie odpowiednich temperatur na każdym z elementów zestawu do natrysku oraz aplikacja piany przy odpowiednich warunkach atmosferycznych (temperatura i wilgotność) oraz przy optymalnej wilgotności, temperaturze i jakości podłoża na które aplikuje się piankę poliuretanową.

Komponenty z których powstają pianki PUR są wytwarzana w renomowanych firmach chemicznych i rafineriach. Spełniają one wszelkie normy jakościowe, atesty higieniczne oraz środowiskowe, co bezpośrednio przekłada się na wieloletnie gwarancje systemów natryskowych pianek PUR, a więc na bezpieczeństwo i zadowolenie Klientów.

Więcej o pianach znajdziesz w sekcji najczęściej zadawanych pytań.

FAQ

Zalety piany PUR

Piana poliuretanowa dzięki swoim właściwościom i użytej technologii do jej natrysku zapewnia idealne wypełnienie każdej szczeliny, nawet w trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu warstwa izolacji nie ma żadnych mostków termicznych czyli miejsc gdzie ucieka ciepło.

Powierzchnie zaizolowane pianką poliuretanową są zarówno odporne na utratę ciepła jak i na nagrzewanie się od zewnątrz dzięki niskiemu przewodnictwu cieplnemu tego materiału. Dlatego uzyskujemy komfort termiczny zarówno w ciepłe jak i zimne dni . Duży opór dyfuzyjny piany zamknięto- komórkowej sprawia, że jest ona świetną barierą dla wilgoci, natomiast piana otwarto- komórkowa ma opór dyfuzyjny nieznacznie większy od popularnej wełny mineralnej co sprawia że zapewnia oddychalność oraz umożliwia odparowanie pary wodnej przy jednoczesnym wyeliminowaniu punktu rosy.