Ciepło, które procentuje!

Cena Pianki PUR

Od czego zależy cena ocieplenia pianką PUR?

Izolacje natryskowe pianą PUR to obecnie najskuteczniejszy sposób na ocieplenie. Niezależnie czy jest to ocieplanie poddasza, stropu, ścian czy fundamentów tylko pianka PUR gwarantuje pełna eliminację mostków termiczny i idealne wypełnienie każdej wolnej powierzchni. Jedynie piana nie ulega degradacja i zachowuje swoje parametry izolacyjne przez długie lata.

Cena pianki PUR zależy przede wszystkim od tego co chcemy zaizolować. Czy jest to poddasze, strop, ściany, podłogi czy fundamenty. W zależności od podłoża na jakie będziemy aplikowali pianę PUR dobieramy jej rodzaj. Mamy dwa podstawowe rodzaje pianki PUR: piany otwarto komórkowe oraz piany zamknięto komórkowe.

Piany Otwarto Komórkowe

Pianko otwarto komórkowe to półsztywne piany o strukturze otwartych komórek. Składają się w 80-90 % z komórek otwartych, które są wypełnione powietrzem. Potocznie określa się je jako „oddychające”, są paroprzepuszczalne.

Wykorzystywane są głównie do ociepleń wewnątrz budynków. Izoluje się nimi poddasza, stropy czy ściany w domach szkieletowych.
Ociepla się nimi powierzchnie drewniane, płyt wiórowe
czy OSB lub membrany.

Piany Zamknięto Komórkowe

Piany zamknięto komórkowe to sztywne piany o strukturze zamkniętych komórek. Składają się w ponad 90% z komórek zamkniętych, przez co są bardzo odporne na wodę. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i sztywnością.

Stosuje się je zarówno wewnątrz i na zewnątrz budynków do izolacji dachów płaskich, stropów, dachów i ścian z blachy, podłóg, fundamentów czy kontenerów. Ociepla się nimi między innymi powierzchnie metalowe, betonowe czy pokryte papą.

cena pianki pur, Izolacje natryskowe pianą PUR

Oprócz rodzaju piany czynnikami wpływającymi na cenę jest powierzchnia i grubość izolacji. Im większa powierzchnia i grubość izolacji tym wyższa cena. Kolejny istotnym czynnikiem jest pracochłonność wykonania izolacji. Niewiele firm o tym mówi, ale łatwy dostęp do miejsc ocieplanych czy nieskomplikowana konstrukcja dachu wpływają na efektywność pracy i szybsze wykonanie izolacji.

Warto tez dodać, że cena piany PUR może się różnić o kilka do kilkunastu procent w zależności o województwa.

Cennik piany PUR

Cena pianki PUR tak jak większości materiałów budowalnych w ostatnim czasie często ulegają zmianie, poniżej przestawiamy przybliżone ceny dla 5 województw (kujawsko – pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego) przy izolacji pianka otwarto komórkową o klasie palności E dla grubości 20-22 cm i 22-25 cm. Podane ceny są cenami netto.

Grubość 20 – 22 cm

Grubość 23 – 25 cm

Województwo kujawsko- pomorskie

Grubość 20 – 22 cm

86 – 95 zł/m2

Grubość 23 – 25 cm

99 – 108 zł/m2

Województwo łódzkie

Grubość 20 – 22 cm

88- 97 zł/m2

Grubość 23 – 25 cm

101 – 110 zł/m2

Województwo mazowieckie

Grubość 20 – 22 cm

90- 99 zł/m2

Grubość 23 – 25 cm

104 – 113 zł/m2

Województwo pomorskie

Grubość 20 – 22 cm

87- 96 zł/m2

Grubość 23 – 25 cm

100 – 109 zł/m2

Województwo wielkopolskie

Grubość 20 – 22 cm

87- 96 zł/m2

Grubość 23 – 25 cm

100 – 109 zł/m2

Ceny pian zamknięto komórkowych , ze względu na duża rozpiętość rodzajów i zastosowań tych materiałów ustalane są indywidualnie po konsultacji z klientem. Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem w celu uzyskania darmowej wyceny.

cena pianki pur, ocieplenia natryskowe

Zwrot z inwestycji w pianę PUR

Jeszcze kilka lat temu koszt ocieplenia pianką PUR był wyższy od wełny. Jednak w skutek znaczących podwyżek cen tego drugiego materiału i rosnących kosztów usług firm zajmujących się wełną, teraz niejednokrotnie koszt ocieplenia pianą jest porównywalny albo i tańsza od wełny.

Warto podkreślić wygodę i szybkość ocielenia pianą PUR. Przeciętne poddasze ocieplamy w ciągu jednego dnia, jest to spora oszczędność czasu w stosunku do innych metod izolacji. Zaoszczędzony czas i wysiłek inwestor może poświęcić na inne prace i tym samy obniżyć pozostałe koszty związane z budową.

Żadna izolacja nie jest w stanie konkurować z pianką PUR pod względem skuteczności. Doświadczana ekipa i piana PUR od renomowanego producenta są w stanie w 100% wyeliminować mostki termiczne. Skuteczna izolacja natryskowa jest w stanie obniżyć rachunki za energie potrzebną do ogrzania domu o 30 do 50%.

Dzięki temu, że piana nie ulega degradacji, nie opada, nie traci swojej grubości, nie degraduje się pod wpływem zmian temperatur czy jest odporna na działanie wilgoci nie będzie potrzebna jej wymiana. Każdego tygodnia otrzymujemy zapytania o naprawę, wymianę czy ponowną izolację poddaszy uprzednio ocieplonych wełną, także w domach kilkuletnich. Jest to najlepszy dowód na to jak szybko ten materiał traci swoje właściwości. Dlatego izolacja pianą to dla inwestora oszczędność. Swoje pieniądze wydaje tylko raz i przez długie lata cieszy się skuteczną izolacją.

Ile czasu potrzeba żeby inwestycja w pianę się zwróciła? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Po pierwsze należy przyjrzeć się nieustannie rosnącym cenom energii i materiałów opałowych. W dokładnych obliczeniach należy przyjąć poprawę jakości izolacji w stosunku do innych materiałów izolacyjnych i oszczędność na energii na minimalnym poziomie 30%. Warto także założyć, że w przeciągu kilku lat od ocieplenia wełna konieczne będzie jej poprawienie co będzie wiązało się dodatkowymi kosztami. Jeśli więc zestawimy pierwotny koszt piany i innych materiałów izolacyjnych i doliczymy dotykowe oszczędności wynikające z ocieplenia piana to 80% przypadków zwrot z takiej inwestycji to 3 do 4 lat. Jest to świetny wynik, nieporównywalny z żadnym konkurencyjnym materiałem izolacyjnym!

Kontakt

Napisz do nas lub zadzwoń żeby porozmawiać o Twojej inwestycja albo uzyskać darmową wycenę ocieplenia pianką PUR .