Izolacje Pianką PUR

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową to innowacyjna metoda ocieplania budynków, obiektów produkcyjno- magazynowych czy rolniczych.

Tylko nasze izolacje natrykowe zapewniają ocieplenie nawet najtrudniej dostęnych miejsc i pełną eliminację mostków termicznych. To najskuteczniejszy sposób na zaoszczędznie energi potrzebnej do ogrzewania.

Stosujemy jedynie renomowane materiały o najlepszej trwałości i świetnych parametrach izolacyjnych. Bezkompromisowa jakość zapewnia skuteczną izolację przez długie lata, co jest niemożliwe przy zastosowaniu tradycyjnych metod ocieplenia.

Dzięki wieloloteniemu doświadczeniu w ciagu jednego dnia jesteśmy w stanie ocieplić całe poddasze. To Twoja wygoda i oszczędność czasu.

Dowiedz się więcej o DK Izolacje

Autoryzowany wykonawca Purios

Najlepszy producent pian PUR w Polsce

25 LAT GWARANCJI!

25 lat gwarancji na niezmienność parametrów izolacji pianką PUR

100% Satysfakcji

Jedynie najlepsze produkty i najwyższa jakość usług

Zastosowanie Pianki PUR

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową wykonujemy w rożnego typu obiektach. Począwszy do domów i budynków mieszkalnych poprzez obiekty magazynowe czy rolnicze, a na kontenerach czy houseboatach skończywszy.

Domy

Izolacje domów jednorodzinnych, domów szkieletowych, domów z bali, osiedli mieszkaniowych.

Obiekty przemysłowe

Izolacje hal produkcyjnych, izolacje mieszalników, zbiorników i innych urządzeń przemysłowych.

Budynki

Izolacje stropodachów, fundamentów, piwnic bloków, kamienic, budynków użyteczności publicznej.

Rolnictwo

Izolacje przechowalni, paszarni, obór, pomieszczeń magazynowych, zbiorników, silosów i hal.

Obiekty magazynowe

Izolacje dachów płaskich, stropów, ścian, posadzek, konstrukcji hal magazynowych.

Obiekty nietypowe

Izolacje houseboatów, kamperów, przyczep kempingowych, naczep tirów, kontenerów, ziemianek, basenów.

Nasza pianką poliuretanową izolujemy fundamenty, podłogi, ściany, stropy, stropodachy, poddasza czy dachy płaskie. Pianę aplikujemy na powierzchnie metalowe, betonowe, drewniane, membrany dachowe, płyty osb oraz płyty kartonowo- gipsowe czy niektóre tworzywa sztuczne. Wykonywane przez nas izolacje z pianki PUR sprawdzają się świetnie zarówno w nowych budynkach jak i w tych już istniejących przy termomodernizacji.

Izolacje dachów pianką PUR

Izolacje poddaszy pianką PUR

Izolacje stropów pianką PUR

Izolacje ścian pianką PUR

Izolacje podłóg pianką PUR

Izolacje fundamentów pianką PUR

Rodzaje Piany PUR

Stosujemy tylko pianki poliuretanowe spełniające najwyższe standardy jakościowe, środowiskowe, posiadające wieloletnie gwarancje i zachowujące swoje parametry oraz właściwości przez długie lata. Dlatego nasze piany to gwarancja najlepszych parametrów, współczynnik przewodzenia ciepła λ zaczyna się już od 0,020 W/mK.

W zależności od potrzeb aplikujemy piany otwarto komórkowe, zamknięto komórkowe lub zalewowe. Kliknij w opis każdego rodzaju piany, żeby przeczytać jego szczegółowy opis lub zaproś nas do siebie a my dobierzemy najlepszą pianę do Twojej inwestycji.

Zalety pianki poliuretanowej

Nasze pianki PUR dzięki swoim właściwościom i użytej technologii do ich natrysku zapewniają idealne wypełnienie każdej szczeliny, nawet w trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu warstwa izolacji nie ma żadnych mostków termicznych czyli miejsc gdzie ucieka ciepło.

Powierzchnie zaizolowane naszymi piankami poliuretanowymi są zarówno odporne na utratę ciepła jak i na nagrzewanie się od zewnątrz dzięki niskiemu przewodnictwu cieplnemu tego materiału. Dlatego uzyskujemy komfort termiczny zarówno w ciepłe jak i zimne dni . Duży opór dyfuzyjny piany zamknięto- komórkowej sprawia, że jest ona świetną barierą dla wilgoci, natomiast piana otwarto- komórkowa ma opór dyfuzyjny nieznacznie większy od popularnej wełny mineralnej co sprawia że zapewnia oddychalność oraz umożliwia odparowanie pary wodnej przy jednoczesnym wyeliminowaniu punktu rosy, jest bezpieczna dla kostrukcji dachu.

Najważniejsze zalety piany PUR

Grubość Pianki PUR

Grubość pianki PUR to jeden z najistotniejszych parametrów izolacji. Od niego zależy skuteczność ocieplenia, ale także koszt inwestycji. Im grubsza warstwa pianki PUR tym większa skuteczność izolacji. Grubość izolacji z pianki PUR jest o 30% mniejsza niż ocieplenia wykonanego z popularnej wełny. Wynika to z faktu, że pianka skutecznie eliminuje mostki termiczne i nie traci swoich właściwości pomimo upływu lat.

Grubość izolacji wykonywanych przez nasz zespól zawsze jest dobierana indywidualnie do potrzeb klienta. Zależy ona przede wszystkim od tego gdzie znajduje się budynek, od rodzaju ocieplanej powierzchni, od budowy przegrody czy rodzaju pianki PUR. Grubość ocieplenia jest powiązana ze współczynnikiem przenika ciepła U ocieplanej przegrody. Od 2021 dla dachu budynku mieszkalnego wynosi on poniżej 0,15 W/(m2K). Przy zastosowaniu najpopularniejszych pianek PUR grubość ocieplenia na poddaszu powinna wynosić 25 cm. Jeśli chcesz żebyśmy dobrali odpowiednią grubość ocieplenia dla Ciebie to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Kontak

Cena Pianki PUR

Cena izolacji pianką poliuretanową jest bezpośrednio związana z jej rodzajem i grubością jaka jest aplikowana. Biorąc pod uwagę skuteczność izolacji wykonanej z pianki PUR i jej korzystny wpłaty na obniżenie rachunków za ogrzewanie to koszt inwestycji zwraca się szybciej niż przy konkurencyjnych materiałach izolacyjnych, których ceny niejednokrotnie są wyższe od pianki PUR.

Każda inwestycja, której się podejmujmy podlega indywidualnej wycenie. Nasi klienci już na początku znają ostateczny koszt ocieplenia. Mamy jasne zasady i nie ukrywamy dodatkowych kosztów. Nie stosujemy chwytów marketingowych i nie podajmy atrakcyjnych cen za m2, które później maja niewiele wspólnego z rzeczywistości. Nasze kosztorys są wykonywane na podstawie realnych powierzchni, które są zawsze mierzone w obecności klienta.

Przy wycenie bierzemy pod uwagę takie czynniki jak:

Wielkość izolowanej powierzchni

Rodzaj piany PUR

Pracochłonność wykonania izolacji

Zachęcamy do zapoznania się z cenami piany PUR na kolejnej stronie. W jasny sposób pokazujemy jak przygotowujemy kosztorys naszych prac oraz wskazujemy jak obliczyć zwrot z inwestycji w ocieplenia pianą PUR.

Cena Pianki PUR

Wytwarzanie Pianki PUR

Na jakość naszych realizacji wpływa wieloletnie doświadczenie, jednym z czynników decydujących o naszej przewadze jest precyzyjnie przygotowany i nadzorowany proces powstawania pianki PUR. Pianę poliuretanową wytwarzamy się bezpośrednio na miejscu inwestycji przy wykorzystaniu specjalistycznej maszyny zwanej agregatem natryskowym.

Pianka poliuretanowa znajduje się w formie płynnej w dwóch beczkach. Pierwsza z nich zawiera poliol, druga izolcyjanian. Oba składniki, po ich uprzednim podgrzaniu w blokach grzewczych agregatu natryskowego są transportowane pod wysokim ciśnieniem przez podgrzewane węże aż do pistoletu natryskowego. To właśnie na wylocie z dyszy pistoletu poliol i izocyjanian łączy się ze sobą, a upadając na ocieplaną powierzchnie polimeryzują i powstaje pianka PUR, która wzrasta i szczelnie wypełnia wszelkie szczeliny.

W całym procesie wytwarzania piany istotne jest zachowanie odpowiednich temperatur na każdym z elementów zestawu do natrysku oraz aplikacja piany przy odpowiednich warunkach atmosferycznych (temperatura i wilgotność) oraz przy optymalnej wilgotności, temperaturze i jakości podłoża na które aplikuje się piankę poliuretanową.

Komponenty z których powstają pianki PUR są wytwarzana w renomowanych firmach chemicznych i rafineriach. Spełniają one wszelkie normy jakościowe, atesty higieniczne oraz środowiskowe, co bezpośrednio przekłada się na wieloletnie gwarancje systemów natryskowych pianek PUR, a więc na bezpieczeństwo i zadowolenie Klientów.

Więcej o pianach znajdziesz w sekcji najczęściej zadawanych pytań.

FAQ