Ciepło, które procentuje!

Piana Zamkniętokomórkowa

Pianka zamkniętokomórkowa to sztywny materiał natryskowy o strukturze zamkniętych komórek. Składa się w ponad 90% z zamkniętych komórek, przez co jest bardzo odporna na wodę.

Materiał ten charakteryzuje się ponadto wysoką wytrzymałością i sztywnością.

Piany PUR zamknięto komórkowe mają szerokie zastosowanie zarówno wewnątrz budynków (choćby w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności) oraz na zewnątrz budynków. Na rynku istnieje wiele pian zamknięto- komórkowych, które różnią się parametrami oraz przeznaczeniem. Najczęstsze zastosowania takich pianek to izolacja fundamentów, podłóg, ścian zewnętrznych, stropów, dachów płaskich.

W Stanach Zjednoczonych czy Skandynawii pianami zamknięto komórkowymi ociepla się całe domy szkieletowe od środka. Znalazły one także szerokie zastosowanie w budynkach rolniczych, gospodarskich, przechowalniach, obiektach przemysłowych, konstrukcjach stalowych, halach produkcyjnych, magazynowych, chłodniach, przy izolacji basenów, ziemianek, piwnic czy przy obiektach nietypowych jak zbiorniki, cysterny, kontenery czy izolacja busów.

Pianka poliuretanowa o zamkniętej strukturze komórek to materiał o jednych z najlepszych parametrach na rynku. Pianka PUR zamknięto komórkowa ma gęstość od 30 do 60 kg/m3 oraz współczynnik przewodzenia ciepła λ (lambda) pomiędzy 0,02 a 0,024 W/(m*K)

Zastosowanie Piany Zamkniętokomórkowej

Piana zamkniętokomórkowa jest używana do ocieplania ścian, stropów, stropodachów, podłóg oraz fundamentów. Pianę zamkniętokomórkową aplikuje się na powierzchnie metalowe, betonowe, mury, oraz niektóre tworzywa sztuczne. Pianki PUR zamkniętokomórkowe sprawdzają się świetnie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, izolacjach hal, obiektów przemysłowych lub obiektów nietypowych jak kontenery,  ziemianki czy houseboaty.

Izolacje stropodachów pianką PUR

Izolacje stropów pianką PUR

Izolacje ścian pianką PUR

Izolacje podłóg pianką PUR

Izolacje fundamentów pianką PUR

Podstawowe parametry piany zamkniętokomórkowej

• Współczynnik przenikania ciepła λ: 0,020 – 0,022 W/(m*K)

• Gęstość pozorna w produkcie gotowym: 33 – 50 kg/m³

• Współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej μ: 27- 83.5

• Nasiąkliwość wody: ≤ 0,10 kg/m²

• Wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu względnym: 190-380 kPa

• Zawartość komórek zamkniętych: min. 90%

* parametry zależą od konkretnego rodzaju piany PUR

Kontakt

Napisz do nas lub zadzwoń żeby porozmawiać o Twojej inwestycja albo uzyskać darmową wycenę ocieplenia pianką PUR .