Kolejne ocieplenie poddasza pianką? Nie tym razem...

Czasem zdarzają się zlecenia nietypowe. Niewątpliwie jednym z takich niecodziennych zleceń jest takie gdzie w wybudowanym kilka lat temu domu należy wymienić izolację dachu. Przyczyny mogą być różne: niewłaściwie ułożona izolacja z wełny, zbyt mała grubość izolacji, degradacja materiału izolacyjnego na skutek wilgoci bądź uszkodzenie mechaniczne.

Nieproszony gość

DK Izolacje wykonuje także tego typu zlecenia. Ostatnio mieliśmy okazję wymienić uszkodzoną izolację z wełny. Zniszczeń w ociepleniu dokonał gryzoń, a dokładnie kuna. Działała ona systematycznie przez kilka lat. W warstwie wełny wiła sobie gniazda, miała swoją sypialnię, jadalnię, a także toaletę. Wełna mineralna jest dla kun atrakcyjna, ponieważ ocierając się o nią „wyczesują” ze swojej sierści świerzb. Inwestorzy aby przepędzić intruza korzystali z wielu metod: pułapki, środki chemiczne czy odstraszacze. Jednak żadna metoda nie była skuteczna. Ponadto w przeciwdziałaniu inwazji niechcianych gości bardzo istotne jest zapobieganie czyli prawidłowo wykonana i zadbana podbitka dachowa. To właśnie przez wszelkiego rodzaju otwory kuny dostają się do warstwy ocieplenia. Istotne jest to, że kuny jak i inne gryzonie nie gustują natomiast w izolacji wykonanej pianą PUR, nie może ona im służyć do czyszczenia sierści i nie jest atrakcyjna jako miejsce do mieszkania.

Problem i rozwiązanie

Zniszczenia wyrządzone przez kunę znacząco pogorszyły izolację domu. W ciepłe dni na poddaszu było bardzo ciepło, natomiast zimą ciepło w bardzo łatwy sposób mogło uciekać przez dach, co zwiększało opłaty za ogrzewanie.  Jedynym rozwiązaniem była naprawa ocieplenia. Właściciele zdecydowali się wymienić izolację z wełny na rzeczy ocieplenia z piany PUR. W tym celu skontaktowali się z zespołem DK Izolacje. Ze względu na wykonaną już wewnątrz zabudowę z płyt g-k wymiana musiała być przeprowadzona od zewnątrz. Poniżej prezentujemy jak przebiegały przygotowania i prace przy wymianie izolacji.

  1. Zaczęliśmy jak zawsze od spotkania z inwestorami. Jest to jeden z najważniejszych punktów. Nawet najdłuższa rozmowa telefoniczna i najlepiej wykonane zdjęcia nie są w stanie zastąpić indywidualnej oceny, a co za tym idzie właściwego określenia zakresu prac. Tylko podczas osobistego spotkanie możemy poznać budynek, wymagania właścicieli, wykonać niezbędne pomiary oraz zaproponować najlepszą izolację.
  2. Po pozyskaniu niezbędnych informacji przedstawiliśmy wycenę inwestycji.
  3. Po akceptacji wyceny pozostało podpisanie umowy i ustalenie terminu prac.
  4. W umówionym terminie do pracy przystąpili dekarze, których zadaniem było zdjęcie dachówki, łat oraz starej membrany dachowej.
  5. Następnie usunęliśmy zniszczoną wełnę mineralną i posprzątaliśmy zanieczyszczenia pozostałe po kunie.
  6. W przerwach miedzy kolejnymi etapami dach była zabezpieczany przy pomocy specjalnych wytrzymałych plandek. Co uchroniło wnętrze domu przed uszkodzeniem przez deszcz.
  7. Później wykonaliśmy izolację pianą PUR od zewnątrz na poddaszu oraz na stropie.
  8. Dekarze zabezpieczyli nowa izolację membraną, zamontowali łaty oraz dachówki.
  9. Na końcu ociepliliśmy stryszek.

Pewność na lata

W taki sposób firma DK Izolacje przy współpracy z zaprzyjaźnionymi dekarzami wymieniła starą zniszczoną przez kunę izolację z wełny mineralnej
na nową profesjonalną warstwę ocieplenia z piany PUR. Właściciele zyskali spokój od nieproszonego gościa, skuteczną izolacje dachu i spokojny sen.
My natomiast poszerzyliśmy grono zadowolonych Klientów.

Jeśli Masz pytania odnośnie wymiany izolacji zniszczonej przez gryzonie, wymiany starej nieefektywnej izolacji albo chciałbyś dowiedzieć się więcej
na temat ocieplenie pianą PUR to zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Film z realizacji na YT https://youtu.be/PAFRIWvROew

Post z realizacji na FB https://www.facebook.com/dkizolacje/posts/789181845153721

DK Izolacje. Ciepło, które procentuje!

Zapraszamy na nasze media społecznościowe

Kontakt

Napisz do nas lub zadzwoń żeby porozmawiać o Twojej inwestycja albo uzyskać darmową wycenę ocieplenia pianką PUR .