Kolejne nietypowe zlecenie na izolację pianą PUR- Świetnie!

Ostatnio mieliśmy okazję wykonać nietypowe zlecenia. Klient poprosił nas o izolację ziemianki. Postanowił postawić na swoim podwórku pomieszczenie gdzie będzie mógł przechowywać np. domowe przetwory. Jest to świetny pomysł kiedy w domu nie ma piwnicy. Takie pomieszczenie żeby mogło być w pełni funkcjonalne musi spełniać kilka warunków.

Solidna konstrukcja

Po pierwsze musi być solidnie wykonana. Może je wymurować lub postawić z gotowych prefabrykatów, to drugie rozwiązanie jest znacznie szybsze ponieważ wystarczy jedynie wykopać odpowiedni dół, a resztą zajmie się firma dostarczająca prefabrykowaną ziemiankę.

Sprawna wentylacja

Po drugie wentylacja. Wentylacja w tego typu obiektach jest niezwykle istotna, prawidłowa cyrkulacja powietrza zapobiegnie powstaniu pleśni i grzybów.

Skuteczna izolacja

Po trzecie izolacja. Prawidłowa izolacja poprawi warunki termiczne wewnątrz ziemianki i zapewni jej hydroizolację. Dzięki temu wewnątrz nie będzie zbierała się wilgoć. Taką izolację klasy premium zapewni jedynie piana PUR. Właśnie taką izolację uzyskał nasz Klient! W tej realizacji użyliśmy twardej piany zamknięto- komórkowej o grubości 10 cm. Jest to materiał o jednych z najlepszych właściwościach izolacyjnych na rynku. Charakteryzuje się jednym z najniższych współczynników lambda, λ=0,022 W/mK. Istotne jest również doświadczenie wykonawcy, tylko zgrany zespół fachowców wykona izolację pozbawioną niedoskonałości, która tworzy zwartą powierzchnię. Jest to izolacja na lata.

Tak przygotowaną ziemiankę zasypuje się ziemią, a na jej powierzchni można posadzić trawę i cieszyć się z nowo powstałej piwniczki.

DK Izolacje wykonuje różne zlecania. Od poddaszy i stropów, poprzez hale, przechowalnie, fundamenty, ściany i obiekty nietypowe jak ziemianki i wiele innych.

Zapraszamy na nasze media społecznościowe

Kontakt

Napisz do nas lub zadzwoń żeby porozmawiać o Twojej inwestycja albo uzyskać darmową wycenę ocieplenia pianką PUR .