Izolacja fundamentów to dzisiaj konieczność!

W dobie drożejącej energii cieplnej i wyśrubowanych norm energooszczędności dzięki skutecznej izolacji fundamentów można wyeliminować aż 15 % strat cieplnych. Najlepszym dostępnym materiałem do ocieplania fundamentów jest pianka poliuretanowa.

Dlaczego pianka PUR jest najlepszym materiałem do izolacji fundamentów?

Jaką pianę stosuje się do izolacji fundamentów?

Do ocieplenia fundamentów stosuje się jedynie pianę zamknięto- komórkową. Jest to materiał niezwykle twardy i wytrzymały. Piany zamknięto- komórkowe mają gęstość od 30 do 80 kg/m3, w praktyce oznacza to, że pianę zaaplikowaną np. na podłogę można wybetonować i w niczym to jej nie zaszkodzi. Współczynnik przenikania ciepła λ wynosi 0,022  W/(m.K) wiec jest materiał o świetnych parametrach izolacyjnych. Pianki zamknięto- komórkowe dzięki swojej strukturze posiadają właściwości hydroizolacyjne. Zatrzymują aż 98% wilgoci na zewnątrz izolacji nie pozwala jej wniknąć do wnętrza konstrukcji. Niewłaściwie wykonana izolacja fundamentów lub jej brak może spowodować pojawienie się pleśni i grzybów. Natomiast wnikanie wody i wilgoci prowadzi do powstania korozji i zniszczenia fundamentów.

izolacje fundamentów piana pur Toruń, Włocławek

W jaki sposób przygotować fundamenty do ocieplenia pianą PUR?

Kluczową kwestią przy wykonywaniu izolacji fundamentów pianą PUR jest ich przygotowanie. Po pierwsze muszą być całkowicie suche. Dlatego natrysk pianki poliuretanowej wykonuje się podczas suchej pogody, kiedy od kliku dni nie padało. Jeśli fundamenty są izolowane w nowym budynku, należy bezwzględnie dopilnować wyschnięcia wilgoci technologicznej materiałów użytych podczas budowy. Jeśli ocieplamy stare fundamenty to oprócz pozbycia się wilgoci należy je dokładnie oczyścić z zabrudzeń, kurzu czy piasku.

izolacje fundamentów pianką PUR Poznań, Bydgoszcz

Jaką grubość pianki PUR stosuje się do izolacji fundamentów?

Piana zamknięto- komórkowa o grubości 10 cm zastępuje średniej klasy styropian o grubości około 16 cm. Inwestorzy przy ocieplaniu fundamentów decydują się najczęściej na warstwę piany PUR o grubości 5-6 cm co odpowiada około 10 cm styropianu. Im grubsza warstwa pianki PUR tym skuteczniejsza izolacja.

Zapraszamy na nasze media społecznościowe

Kontakt

Napisz do nas lub zadzwoń żeby porozmawiać o Twojej inwestycja albo uzyskać darmową wycenę ocieplenia pianką PUR .